Wszystko na miejscu – Dagmara Jaśkiewicz

Dagmara Jaskiewicz

Barb Schwarz – kobieta która wymyśliła ideę homestagingu

Homestaging czyli profesjonalne przygotowanie domu lub mieszkania do zyskownej i szybkiej sprzedaży lub wynajmu jest jednym z głównych narzędzi marketingowych na rynku nieruchomości. Na polskim rynku jest to cały czas rozwijająca się branża, ale w Ameryce pojawiła sie już 50 lat temu. 

Twórczynią idei homestagingu i jej propagatorką na całym świecie jest Barb Schwarz, która dla działających w tej branży jest nieustającym natchnieniem i inspiracją. Kobieta, dla której nie ma rzeczy niemożliwych i która energią mogłaby obdarzyć kolejne 10 osób!

Barb dorastała w Kansas. Ukończyła The Uniwersity of Washington z dyplomem z edukacji, muzyki i designu. Przez kilka lat uczyła w szkole, potem zajęła się dekoracją wnętrz co z kolei zawiodło ją do zostania agentem nieruchomości. I to właśnie działając w tej branży w 1972 roku wymyśliła a następnie rozpropagowała na całą Amerykę a potem na świat ideę HOMESTAGINGU.

zdjęcie ze strony: barbschwarz.com

Nazwa pochodzi od angielskiego słowa „stage” czyli „scena”, taka jak scena w teatrze. Barb próbując namówić jedną z klientek sprzedających dom do pewnych koniecznych zmian we wnętrzu nieruchomości wpadła na pomysł, by wykorzystać swoje zamiłowanie do teatru i musicali. Przedstawiła klientce teorię, że każdy z pokoi to mała scena, którą trzeba przygotować dla widza jakim jest potencjalny kupujący. Ta scena musi być zbudowana specjalnie dla niego i zachwycić go tak, by natychmiast zdecydował się na kupno.

Od tamtej pory Barb zaczęła używac tego argumentu i sposobu przygotowania nieruchomości przy każdej transakcji i świetnie się to sprawdzało. Oczywiście mogła korzystać z tego pomysłu sama , ale postanowiła rozsławić go na całym świecie!

Misją Barb stało się -jak sama pisze- tworzenie lepszego świata poprzez lepsze środowisko domowe dzięki magii homestagingu. Nie było to łatwe zadanie i Barb często powtarza w wywiadach, że nikt nie usłyszał w życiu tyle razy „nie” ile ona. Miała  jednak głębokie przekonanie że jej idea może zmienic rynek i tak też się stało.

W ciągu swojej kariery Barb Schwarz osobiście przygotowała i sprzedała ponad 7000 nieruchomości oraz przeszkoliła 1 mln 300 tysięcy osób! Jest też założycielem Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalistów Home Stagingu IAHSP, które ma także swój europejski oddział. Najnowszą nespodzianką jest to, że w styczniu 2023 r. powstanie równiez odzdział EAHSP Poland

 

BARB SCHWARZ ZASŁYNĘŁA TEŻ ZE SWOICH WIELU POWIEDZEŃ, KTÓRE STAŁY SIĘ ULUBIONE PRZEZ HOMESTAGERÓW!

(Visited 250 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz