Wszystko na miejscu – Dagmara Jaśkiewicz

Dagmara Jaskiewicz

DECLUTTERING

Ten obco brzmiący termin to nic innego jak nasze polskie „odgracanie”, choć nazwa angielska brzmi dużo lepiej!
Mówiąc bardzo krótko jest to pozbycie się ze swojego otoczenia rzeczy niepotrzebnych, zniszczonych i nie sprawiających nam radości, znalezienie odpowiedniego miejsca dla rzeczy które pozostawiamy oraz wdrożenie takich rozwiązań organizacyjnych, które pomogą nam zachować porządek.
A teraz rozwińmy trochę temat 😉

 
Uporządkowany i dobrze zorganizowany dom to początek większych zmian w życiu. Porządek w przestrzeniach, w których przebywamy na co dzień przekłada się bezpośrednio na porządek w naszych głowach i naszym funkcjonowaniu. Bałagan wokół nie pozwala nam się skupić na ważnych rzeczach, sprawia że jesteśmy rozdrażnieni i wiecznie zmęczeni, brak nam wiary we własne siły i kontroli nad naszym życiem. Kłócimy się z domownikami o to kto ten bałagan zostawia, znajdujemy setki wymówek by się za niego nie zabierać przez co czujemy się jeszcze bardziej winni itd. Wiecznie nie mamy czasu, mamy za dużo pracy, za mało miejsca, nieodpowiednie szafki, nie takie mieszkanie i jeszcze wiele „nie takich” rzeczy…


A JEŚLI POWIEM CI, ŻE MOŻESZ ZROBIĆ PORZĄDEK TEN JEDEN RAZ I UTRZYMAĆ GO JUŻ NA ZAWSZE???
Kusząca propozycja, prawda? Ale jak najbardziej realna! I to obojętnie czy chodzi o kuchnię, garderobę, pokój dziecka, garaż, strych czy szafkę z dokumentami – każda przestrzeń może być funkcjonalna, przejrzysta i czysta. Oczywiście nie ma jednego wzoru idealnego porządku – musimy znaleźć ten Twój, ten w którym czujesz się dobrze ze swoją przestrzenią i sam ze sobą! Czasami masz same potrzebne rzeczy ale nie potrafisz ich odpowiednio poukładać i znaleźć im stałego miejsca, a czasami nie potrafisz po prostu rozstać się z ogromna ilością zbędnych przedmiotów. Znajdziemy radę na wszystko!


I jeszcze jedno: nie należy mylić porządkowania ze sprzątaniem. Sprzątać czyli utrzymywać dom w czystości trzeba cały czas, ale w uporządkowanej przestrzeni jest to o wiele łatwiejsze i szybsze.
NIE ZWLEKAJ I ODMIEŃ SWÓJ DOM NA ZAWSZE JUŻ DZIŚ!

DECLUTTERING

czyli odgracanie i porządkowanie przestrzeni
w domu, szafie i w garażu

(Visited 113 times, 1 visits today)