Wszystko na miejscu – Dagmara Jaśkiewicz

Dagmara Jaskiewicz

Sprawna przeprowadzka

Przeprowadzka to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu człowieka – tak wskazują wszelkie statystyki:) Kiedy po wielu tygodniach, a czasami miesiącach spędzonych na poszukiwaniu lub budowie nowego domu, walce z dokumentacją, z remontami, z zakupem wyposażenia i dogadywaniu się z fachowcami możemy nareszcie przenosić się do nowego lokum, to często nie mamy juz na to zupełnie siły ani pomysłu!

Wystarczy jednak poznać kilka  sprytnych patentów, by cała operacja przebiegła w miarę sprawnie i byśmy na nowym miejscu rozpakowali się szybko zamiast miesiącami żyć na kartonach!

1.DECLUTTERING czyli dokładne przejrzenie zawartości naszych szaf, piwnicy i strychu oraz pozbycie się nadmiaru niepotrzebnych rzeczy. Jest to zabieg absolutnie konieczny by nie tracić czasu i pieniędzy na przewożenie tego, z czego już na pewno nie będziemy korzystać. Przygotujcie rzeczy do oddania, do sprzedania i do wyrzucenia, a zabierajcie tylko to co naprawdę chcecie mieć w swoim nowym pięknym wnętrzu:)

2.ZESTAW PRZETRWANIA na kilka pierwszych dni po przeprowadzce. Nie oszukujmy się – rzadko kto bierze dwa tygodnie urlopu żeby na spokojnie się przeprowadzać:) My na kartonach ale dzieci muszą pójść do szkoły, my do pracy, trzeba się ubrać, umyć i coś zjeść! Dlatego naszykuj sobie rzeczy na te pierwsze dni, by nie trzeba było przekopywać wszystkich kartonów w poszukiwaniu spodni czy kremu do twarzy:

-walizka dla całej rodziny jak na wakacje: ubrania, buty, kosmetyki, leki, potrzebne dokumenty

-osobny karton z podstawowymi naczyniami, czajnikiem, kawą/herbatą, papierem toaletowym

-karton z gotową pościelą do spania i ręcznikami

3.PAKUJ SPRYTNIE I LOGICZNIE – to ułatwi Ci też sprawne i szybkie rozpakowanie całego dobytku! 

-do jednego kartonu spakuj od razu najbardziej wartościowe dla Ciebie rzeczy -oznacz go dobrze i zabierz ze sobą jako ostatni; na pewno nic ważnego się wtedy nie zgubi

-zacznij pakowanie od rzeczy najrzadziej używanych – wyjadą jako pierwsze i będą na spodzie sterty do rozpakowania:)

-przygotuj duże kartony na rzeczy lekkie, a małe na te ciężkie jak książki czy talerze

-zbieraj już wcześniej gazety i wykorzystaj je do pakowania szkła i ceramiki

-ubrania na wieszakach pakuj do specjalnie do tego przeznaczonych kartonów – będzie je można wypakować prosto do szafy

-kartony opisuj z każdej strony numerami 1,2,3…, a na osobnej kartce lub w notatkach w telefonie zapisuj, co jest spakowane pod danym numerem – będzie łatwo szukać kokretnych rzeczy

-oznaczaj kartony kolorami według pomieszczenia, w którym mają być rozpakowane- np. żólty to kuchnia, zielony łazienka, niebieski sypialnia itd.; wtedy od razu będą mogły trafić do odpowiedniego miejsca:)

Przygotuj sie odpowiednio a przeprowadzka pójdzie gładko! Jeżeli jednak uważasz, że to zadanie ponad Twoje siły, chętnie pomogę Ci nie tylko posortować i zapakować rzeczy, ale też odpowiednio rozpakować je na nowym miejscu, stosując zasady ergonomii i patenty na organizację przestrzeni!

Dagmara Jaśkiewicz     tel. 662 223 177    email: dagmaraWNM@gmail.com

 

(Visited 219 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz